Мета:
навчальна: узагальнити поняття електронної
скриньки та електронного листування; повторити принципи створення і
функціонування електронної скриньки та правила етикету при листуванні;
розвивальна:розвивати логічне мислення; формувати вміння
діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
виховна: виховувати інформаційну
культуру учнів, дбайливе ставлення до шкільної комп’ютерної техніки, свідоме
ставлення до вибору майбутньої професії.
Тип уроку: застосування
умінь і навичок.
Обладнання: комп’ютери, підручники, картки.
Хід уроку
І. Організаційний
моментпривітання:
·
перевірка
присутніх;
·
перевірка
готовності учнів до уроку;
·
створення
позитивного настрою для проведення уроку.
ІІ. Тестування
Учням роздаються картки з завданням (Вибери правильну
відповідь)
1.
Послуга комп'ютерної мережі, що дозволяє обмінюватися поштовими повідомленнями
а)
Чат
б)
Обмін файлами
в)
Електронна пошта
г)
Всі варіанти підходять
2
Пароль поштової скриньки використовується для?
а) Захисту інформації
б)Відмінності від інших поштових скриньок
в)Щоб чужі люди не змогли надіслати вам повідомлення
3.
Який рядок не є адресою поштової скриньки?
а) saveli@і.ua
б) saveli_shkola@ukr.net
г) Всі адреси не є адресами електронної пошти
4.
Високопродуктивний комп'ютер, що забезпечує інформаційні послуги мережі
а) сервер
б) термінал
в) модем
г) клієнт
5. Вкажіть призначення служби
Internet E-mail:
a) віддалене керування комп'ютером
б) електронна пошта
в) служба тестування
г) служба знайомств
6. Електронна пошта (e-mail) дозволяє
передавати...
a) тільки повідомлення
б) тільки файли
в) повідомлення й прикладені файли
г) відеозображення
7. Укажіть найбільш правильну
відповідь. Електронна пошта ...
a) організує службу доставки, містить поштові
скриньки, адреси й листи
б) організує службу передачі повідомлень за
допомогою поштових адрес користувачів
в) організує доставку електронної пошти
г) забезпечує підтримку поштових скриньок і
пересилання файлів
8. Програма, призначена для
створення й відправлення листів - ...
a) Outlook Express
б) Microsoft Excel
в) Microsoft Internet
г) Outlook Mail
9. Вказати три правила етикету
електронного листування.
10. Які папки (розділи) містяться
в електронній скриньці?
11.
Перелічити 6 обов’язкових пунктів, які необхідно заповнити під час реєстрації
поштової скриньки.
12.
Який об’єм інформації може бути переданий за допомогою електронного листа?
ІІІ.
Робота в групах
За участю учнів
складається порівняльна характеристика електронної та звичайної пошти.
Аналогія зі звичайною поштою
ІV. Назвіть правильні твердження
А)
|
Електронна поштова скринька може створюватися на сайті
Інтернет - провайдера
|
Е)
|
Відправник листа завжди отримує повідомлення про те, що
лист отриманий адресатом
|
Б)
|
Один і той самий електронний лист можна відправити
одночасно декільком адресатам
|
Є)
|
Для користування поштою можна використовувати браузер
|
В)
|
Для того. Щоб отримати електронного листа, і
відправник, і одержувач повинні одночасно встановити сеанс зв’язку з
Інтернетом
|
Ж)
|
Функціонування пошти забезпечує єдиний протокол для
відправлення та отримання повідомлень
|
Г)
|
До електронного листа можна прикріпити файл будь-якого
формату
|
З)
|
Існують веб-портали, на яких можна відкрити електронну поштову
скриньку
|
Д)
|
У заголовку листа повинна бути вказана лише адреса
одержувача
|
И)
|
До тексту листа може автоматично додаватися підпис,
текст якого визначає користувач
|
V.
Виконайте завдання
1. Надішліть на адресу вашого вчителя інформатики електронного листа з темою Історія
рідного краю. Знайдіть в Інтернеті фотографію історичної пам’ятки вашого
краю, збережіть її на носії даних вашого комп’ютера та прикріпіть до листа. До
тексту листа додайте опис пам’ятки, зображеної на фотографії. Підпишіть листа
власним прізвищем.
2. Перешліть листа, який ви отримали від вашого вчителя інформатики,
однокласнику. Додайте до листа, що пересилається, ваш підпис і коментарі.
3. Відкрийте листа, який ви отримали від учителя інформатики. Збережіть файл,
укладений до листа, на носій даних вашого комп’ютера. Створіть і надішліть
відповідь на листа, додайте дату отримання листа, коротку відповідь і ваш
підпис.
Рефлексія
1.
Під
час уроку я…
Ø
дізнався…
Ø
зрозумів…
Ø
навчився…
2. Найбільше
мені сподобалося…
3. На
уроках найкраще в мене виходило…
4. Я
мав труднощі з…
5. Я
хотів би ще дізнатися про…
VІ. Домашнє завдання.
Повторити матеріал підручника Розділ 1.
Електронне спілкування
Завдання
за підручником
VІІ. Підведення підсумків уроку.
VІІ. Оцінювання
роботи учнів.